Skoro nové AC Cobra přichází (skoro) jako kupé se (skoro) křídlovými dveřmi

Skoro nové AC Cobra přichází (skoro) jako kupé se (skoro) křídlovými dveřmi: titulní fotka Už jste ze své cobry dostatečně vyfoukaní? Tak v tom případě možná nepohrdnete stylovým hardtopem, s jehož pomocí uděláte z roadsteru téměř (neméně atraktivní) kupé.

Možná nevíte, že je firma AC Cars nejstarší automobilovou značkou v Británii. Ale jak už to tak s britskými značkami bývá, mnoho ostrovního toho nezůstalo. Roadster Cobra MkVI má motor z Chevroletu Corvette, brzdy od Porsche a montuje se v Německu…

Cobru dostanete s brzdovou soustavou od Porsche, vybavenou vpředu kotouči o průměru 332 mm a vzadu 298 mm, mechanickým samosvorným diferenciálem, hliníkovou karoserií, zvětšenou (a klimatizovanou) kabinou, prostorovým rámem a téměř závodním naladěním podvozku. Lze ji mít v „sociální“ verzi GT s motorem V8 6,2 l o výkonu 437 k (321 kW) nebo v chlapácké GTS se 647 koňskými silami (476 kW). Takže víceméně cobra, jak ji známe. Jenže teď už ji bude montovat německá firma Gullwing z Heydy, která, zcela v souladu se svým jménem, vybaví roadster také hardtopem se vzhůru výklopnými dveřmi.

Ten ale nic nezmění na tom, že se vás jen 1025 kg vážící auto bude snažit během sprintu na stovku za 3,3 s procedit přes opěradlo sedadla, zatímco maximální rychlost závisí spíše na odvaze řidiče než na schopnostech tohoto drsného supersportu.

Fotogalerie

  • Skoro nové AC Cobra přichází (skoro) jako kupé se (skoro) křídlovými dveřmi: fotka 1
  • Skoro nové AC Cobra přichází (skoro) jako kupé se (skoro) křídlovými dveřmi: fotka 2
  • Skoro nové AC Cobra přichází (skoro) jako kupé se (skoro) křídlovými dveřmi: fotka 3
  • Skoro nové AC Cobra přichází (skoro) jako kupé se (skoro) křídlovými dveřmi: fotka 4
  • Skoro nové AC Cobra přichází (skoro) jako kupé se (skoro) křídlovými dveřmi: fotka 5
  • Skoro nové AC Cobra přichází (skoro) jako kupé se (skoro) křídlovými dveřmi: fotka 6
  • Skoro nové AC Cobra přichází (skoro) jako kupé se (skoro) křídlovými dveřmi: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.