ABT upravil Volkswagen Golf GTD

ABT upravil Volkswagen Golf GTD: titulní fotka Německý úpravce trošku modifikoval sportovně laděný turbodieselový Golf GTD a výsledkem je 190 koní a 390 Nm pro tuhle alternativu GTI.

Golf GTD je vlastně gétéíčko, které nějakou shodou náhod tankuje naftu. Dvoulitrový benzinový turbomotor vystřídal turbodiesel o stejném objemu, jenž poskytuje v sérii sympatických 170 koní a 350 newtonmetrů. Ale bylo jen otázkou času, než někdo tyhle hodnoty zvedne.

Ten někdo je teď ABT, jenž si trošku pohrál s turbem a elektronikou, což vedlo ke zvýšení výkonu o 20 koní na 190 a točivého momentu dokonce o 40 Nm na finálních 390 Nm. Podle německého tunera to vedlo ke zlepšení akcelerace na stovku o rovnou sekundu na 7,1 s a maximálka vzrostla z 222 km/h na 230.

Motor je sice na úpravě to nejdůležitější, ale nezůstalo jen u něj. K mání je snížený (-30 mm) sportovní podvozek, bodykit ne nepodobný tomu pro GTI, sety 18" a devatenáctipal­cových litých kol a nový výfuk s jadrnějším zvukem a čtyřmi koncovkami. Výstavní premiéra proběhne na blížící se Motor Show v Essenu.

Fotogalerie

  • ABT upravil Volkswagen Golf GTD: fotka 1
  • ABT upravil Volkswagen Golf GTD: fotka 2
  • ABT upravil Volkswagen Golf GTD: fotka 3
  • ABT upravil Volkswagen Golf GTD: fotka 4
  • ABT upravil Volkswagen Golf GTD: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.