ABT Sportsline: sportovněji i s malými kubaturami

ABT Sportsline: sportovněji i s malými kubaturami: titulní fotka ABT připravil výkonové úpravy pro přeplňované motory ze spodního okraje nabídky koncernu Volkswagen - 1.2 TSI, 1.4 TSI a 1.6 TDI.

Není se čemu divit, že jsou v současnosti turbomotory u automobilek tak oblíbené – postavíte jeden motor a můžete vytvořit prakticky neomezené množství výkonových variant. A díky ABT se teď docela slušně svezete i s dosud poněkud slabšími motorizacemi.

U ABT Sportsline se tentokráte zaměřili na malé a relativně slabé motory, benzinové přímovstřikové 1.2 TSI a 1.4 TSI a také na šestnáctistovkové tédéíčko. Dvanáctistovku s původním výkonem 105 koní naladili na velmi schopných 140 k (103 kW). Podobný skok vzhůru zaznamenáte i u jednotky 1.4 TSI se 122/125 koňmi, ta po zásahu německého úpravce disponuje rovnými 160 koňskými silami (118 kW). Nejmenší pokrok byl mezi benziňáky dosažen u 1.4 TSI pohánějící Fabii RS, Polo GTI a Ibizu Cupra, tam ale vzrostl výkon z již tak slušných 180 koní na parádních 210 koníků (154 kW).

Ne, že by na tom nějak extra záleželo, ale ropák 1.6 TDI s výchozími 105 koňmi může teď mít ve dvou vyšších výkonových stupních. Ta slabší dává 116 k (85 kW), ta silnější příjemných 125 k (92 kW).

Fotogalerie

  • ABT Sportsline: sportovněji i s malými kubaturami: fotka 1
  • ABT Sportsline: sportovněji i s malými kubaturami: fotka 2
  • ABT Sportsline: sportovněji i s malými kubaturami: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.