ABT Audi A4 Avant: dynamický stěhovák

ABT Audi A4 Avant: dynamický stěhovák: titulní fotka Nové Audi A4 Avant je prezentováno jako "více než jen kombi", nicméně úpravce Abt Sprotsline tento slogan posouvá ještě dále. V jeho podání je nová A4 jednoznačný sportovec.

Nová generace A4 se vyznačuje především nárůstem velikosti. Kombi Avant tak v tomto ohledu nijak nezaostává za nejnovějšími modely střední třídy, včetně produkce běžných značek. Délka 4,7 metru znamená zvětšení o 12 cm, rozvor je dlouhý 2,8 metru, přitom hmotnost se snížila o 10 %.

Tip: Mrkněte se na český ceník Audi A4 Avant.

V momentě, kdy první kousky Audi A4 v provedení kombi nacházejí své majitele, přichází dvorní tuner, společnost Abt Sportsline, s kompletním tuningovým balíčkem pro ty, kterým na Aa Avant „něco“ chybí. Změny začínají hned na karosérii, kde jsou nové nárazníky, širší boční prahy, na zádi je přítlačná lišta, difuzor a čtveřice chromovaných koncovek.

Tuner Abt připravil kit samozřejmě i pro pohonné jednotky, které má A4 pod kapotou. Benzínový motor 1,8 TSI má výkon naladěn na rovných 200 k (147 kW), což je o 30 kW více, než v sériové verzi. Pro milovníky ultimativních verzí je tato pohonná jednotka nabízena i s výkonem 177 kW (240 k).

Přeplňovaný naftový šestiválec 3,0 TDI má po adresných úpravách výkon 200 kW (272 k), což je o 24 kW více než u sériové verze. Pro náročné je tu připraven druhý stupeň úprav, který vytáhne výkon až na 228 kW (310 k) a 610 Nm. K silnějšímu motoru je přizpůsobeno i naladění podvozku, nechybí ani nové tlumiče, které sníží světlou výšku vozu, a vše je sladěno s 18ti až 20palcovými koly.

Fotogalerie

  • ABT Audi A4 Avant: dynamický stěhovák: fotka 1
  • ABT Audi A4 Avant: dynamický stěhovák: fotka 2
  • ABT Audi A4 Avant: dynamický stěhovák: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
nevím..... "neregistrovaný" 22.04.2008  11:57
Vstoupit do diskuse ›