ABT AS5 Sportback: decentní úpravy nového Audi

ABT AS5 Sportback: decentní úpravy nového Audi: titulní fotka K nejnovějším produktům Christiana Abta a jeho týmu patří úpravy pro Audi A5 Sportback. K dispozici jsou nové karosářské díly, vyšší výkon pro tři pohonné jednotky, sportovní podvozek a další úpravy.

ABT Sportsline si připravil nové karosářské díly použitelné pro všechny verze Audi A5 Sportback. Pro pětidveřové kupé je k dispozici nový agresivněji tvarovaný přední nárazník a maska chladiče. V nabídce jsou také výdechy za předními koly a difuzor pod zadní nárazník.

K sportovnějšímu vzhledu Sportbacku mají přispět i nová litá kola. ABT nabízí dva druhy s označením AR a BR, které jsou dostupné ve velikostech od 18 do 20 palců. Sportovnější jízdní vlastnosti mají zajistit nové tlumiče a pružiny. Bezpečné zpomalovaní a zastavování mají na starosti nové brzdové kotouče ABT o průměru 380 mm vpředu a 345 mm vzadu.

Zvyšování výkonu se týká pouze vozů, pod jejichž kapotou pracují motory 2.0 TFSI a 3.0 TDI. V případě benzinového motoru se výkon zvyšuje ze 180 koní (132 kW) na 275 koní (202 kW).

Třílitrový turbodiesel má v sériovém provedení výkon 240 koní (176 kW) a točivý moment 500 Nm. ABT nabízí dva stupně nastavení výkonu. První má 282 koní (207 kW) a točivý moment 560 Nm. Druhý disponuje výkonem 310 koní (228 kW) a točivým momentem 610 Nm.

ABT nezveřejnil, jak se zvýšení výkonu projeví v jízdních výkonech Audi a tiskové materiály uvádějí pouze údaj o zrychlení z 0 na 100 km/h u nejvýkonnějšího turbodieselu. Čas potřebný k akceleraci se zkrátí z 6,3 s na 5,8 s.

Poslední úpravou, která je určena pro všechna Audi A5 Sportback je koncový díl výfukového systému s čtveřicí koncovek.

Fotogalerie

  • ABT AS5 Sportback: decentní úpravy nového Audi: fotka 1
  • ABT AS5 Sportback: decentní úpravy nového Audi: fotka 2
  • ABT AS5 Sportback: decentní úpravy nového Audi: fotka 3
  • ABT AS5 Sportback: decentní úpravy nového Audi: fotka 4
  • ABT AS5 Sportback: decentní úpravy nového Audi: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.