Abarth plánuje vlastní sportovní automobil

Abarth plánuje vlastní sportovní automobil: titulní fotka Před dvěma lety se objevily první spekulace o budoucích plánech značky Abarth, v nichž figuroval i vlastní model, který nebude vycházet ze sériového Fiatu a nyní jsou zde znovu.

V rozhovoru pro britský magazín Autocar uvedl Antonio Labate, vedoucí prodeje a marketingu značky Abarth, že se do dvou let dočkáme nového sportovního vozu.

Tato novinka údajně nebude odvozena od sériového Fiatu, ale má být vyvinuta ve spolupráci s britským Lotusem. Ve výsledku by se mohlo jednat o automobil, využívající platformu druhé generace modelu Elise. Tento dvoumístný vůz s motorem uprostřed by měl disponovat výkonem 240 koní (177 kW) a mít pohotovostní hmotnost okolo 900 kg.

Žádné bližší informace o technice nebo vzhledu nového Abarthu samozřejmě ještě uvolněny nebyly, ale asi by nám nevadilo, kdy se výsledek podobal studii Abarth SS Concept, kterou v létě roku 2007 představili studenti z turínské fakulty designu IDE (l’Istituto Europeo di Design).

Tvůrci této studie tehdy uváděli, že by mohla být postavena na platformě Pandy. Dvoumístný sportovní automobil měl být dlouhý 3550 mm, široký 1680 mm a vysoký 1200 mm. K pohonu měl sloužit zážehový čtyřválec o objemu 1,4 litru s výkonem 74 kW (100 k) nebo turbodiesel o stejném objemu, ale s výkonem 110 kW (150 k).

Fotogalerie

  • Abarth plánuje vlastní sportovní automobil: fotka 1
  • Abarth plánuje vlastní sportovní automobil: fotka 2
  • Abarth plánuje vlastní sportovní automobil: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Proč ne vyšší výkon... ICE. 26.06.2010  11:08
Vstoupit do diskuse ›