Abarth 595 Yamaha Factory Racing Edition: Na počest MotoGP

Abarth 595 Yamaha Factory Racing Edition: Na počest MotoGP: titulní fotka Letošní ročník MotoGP je v režii Yamahy, čehož využívá její sponzor Abarth k propagaci své ostré pětistovky. Seznamte se s vozem Abarth 595 Yamaha Factory Racing Edition.

Ze závodního speciálu Yamahy pro MotoGP sice už zmizelo obří logo Fiat, na kapotáži ho však nahradil (poněkud decentnější) znak automobilky, k níž má motorsport přece jen blíže – Abarthu. A letos se Yamaze v šampionátu daří natolik, že to vypadá na double v celkovém pořadí, což je rozhodně ten správný čas, připomenout toto partnerství i automobilové komunitě.

Abarth nyní představuje limitku 595 Yamaha Factory Racing Edition, což je klasická „abartí“ pětistovka, vybavená řadou příjemných doplňků. Už samo označení 595 prozrazuje, že má vůz turbodmychadlem přeplňovanou čtrnáctistovku vyladěnou na výkon 160 koní (+20 oproti standardu) a točivý moment 230 N.m.

Mimo to Abarth 595 disponuje výfukem Record Monza a přepracovaným podvozkem s tlumiči Koni a pružinami Eibach, což má zlepšit cit a přesnost řízení. Na karoserii se pěkně vyjímají loga Yamaha a Abarth a řidič má z dispozici volant s dole zploštělým věncem a hliníkové pedály.

Cena, dostupnost ani výrobní plány zatím nebyly upřesněny.

Fotogalerie

  • Abarth 595 Yamaha Factory Racing Edition: Na počest MotoGP: fotka 1
  • Abarth 595 Yamaha Factory Racing Edition: Na počest MotoGP: fotka 2
  • Abarth 595 Yamaha Factory Racing Edition: Na počest MotoGP: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Erickemona Erickemona 04.08.2017  07:46
Erickemona Erickemona 19.06.2017  16:43
Vstoupit do diskuse ›