A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky

A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky: titulní fotka Tuningová společnost A.R.T. se specializuje na stroje s třícípou hvězdou a jejím nejnovějším projektem je G Streetline, jehož základem není nikdo jiný než zdatný třicátník Mercedes-Benz G 55 AMG.

A.R.T. G Streetline měl svou premiéru na letošní Dubai Motor Show a navazuje na již dříve představený AS55K YAAS Edition pro královskou rodinu v Abu Dhabi.

Úpravce si pro „Géčko“ připravil řadu úprav, které zvýší výkon jeho motoru a pozmění vzhled. Pro osmiválec o objemu 5,5 litru se standardním výkonem 500 koní (368 kW) a točivým momentem 700 Nm je k dispozici modifikovaný chladicí systém, nový software řídící jednotky a výfukový systém s šesticí koncovek vyvedených před zadními koly.

Výsledkem úprav provedených na pohonné jednotce je výkon 601 koní (442 kW) a točivý moment 800 Nm. Maximální rychlost velkého Mercedesu je s touto silou pod kapotou 260 km/h, zatímco u sériové verze je omezena na 210 km/h.

Podvozek se u A.R.T. dočká snížení světlé výšky a nových 22palcových litých kol ART1 s pneumatikami Pirelli Scorpio Assimetrico o rozměrech 305/35 R22.

Změny provedené na karoserii v kombinaci s bílým lakem osloví především movité zájemce z Blízkého východu, zatímco většina Evropanů se více než spokojí s původní podobou Mercedesu.

Wide body kit s názvem G Streetline obsahuje nový přední nárazník s bohatou světelnou výbavou, nové hlavní světlomety, upravenou kapotu, nástavce rozšiřující blatníky i prahy, nový zadní nárazník a spoiler na střeše, v němž je brzdové světlo ze světelných diod.

Zásadních změn se dočkal i interiér. Původní provedení, které nabízí prostor pěti nebo sedmi cestujícím vzalo za své a nyní se sveze jen čtyřčlenná posádka. Všichni její členové mají ovšem k dispozici samostatná elektricky stavitelná, vyhřívaná a ventilovaná sedadla.

Dalšími úpravami interiéru je čalounění červenou kůží, středová konzole s úložným prostorem mezi zadními sedadly a nový multifunkční volant.

Fotogalerie

  • A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky: fotka 1
  • A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky: fotka 2
  • A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky: fotka 3
  • A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky: fotka 4
  • A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky: fotka 5
  • A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky: fotka 6
  • A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky: fotka 7
  • A.R.T. G Streetline: Mercedes-Benz G pro šejky: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: co ty světla? dmbs 25.12.2009  17:08
co ty světla? %chalisak 24.12.2009  00:05
Vstoupit do diskuse ›