Yenko/SC Stage II Camaro oživuje legendu šedesátých let

Yenko/SC Stage II Camaro oživuje legendu šedesátých let: titulní fotka Chevrolet Camaro patří k oblíbencům severoamerických úpravců a jeden z nich vedle výkonu přes 1000 koní spolu s agresivní vizáží nabízí i oživení slavného jména druhé poloviny šedesátých let.

Společnost Specialty Vehicle Engineering má na svém kontě řadu úprav osobních automobilů, SUV i pick-upů zastupujících koncern General Motors. Mezi její nejparádnější kousky patří samozřejmě sportovní vozy a v případě Chevroletu Camaro i sesterského modelu Pontiac Firebird má na svém kontě řadu zajímavých strojů a to včetně zástupců jejich třetí a čtvrté generace z devadesátých let.

V současnosti představují vrchol mezi sportovními automobily v nabídce této firmy úpravy aktuálních modelů Corvette a Camaro. Špičkou je pak v případě druhého jmenovaného typu pro modelový rok 2018 kreace pojmenovaná Yenko/SC Stage II Camaro.

Tento automobil má svým vzhledem i výkony navazovat na Yenko Camaro první generace z let 1967 až 1969, jejichž úpravy měl na svědomí v Americe populární závodník Don Yenko.

Díky tomu si nové Yenko/SC Stage II Camaro nevystačí se sériovou pohonnou jednotkou a dělá čest svému jménu prostřednictvím nově postaveného osmiválce LT1 o objemu 6,8 litru s hliníkovým blokem motoru, řadou kovaných komponentů, hlavami válců opracovanými CNC a kompresorem. Výsledkem je výkon 1012 koní (745 kW) a točivý moment 1185 N.m.

Výkonům pohonné jednotky pak samozřejmě odpovídají i úpravy provedené na podvozku a brzdovém systému, jenž je vybaven šestipístkovými třmeny a kotouči značky Brembo. Kontakt s asfaltem zajišťují 20palcová kola, obutá do pneumatik Goodyear Eagle F1 o rozměrech295/30 ZR20 vpředu a 305/35 ZR20 vzadu.

Původní Yenko Camaro ze šedesátých let má letošní Yenko/SC Stage II Camaro připomínat i svým vzhledem. Tomu odpovídá zvolený design kol i provedení kapoty motoru a spoileru na zádi spolu s pruhy a logy sYc (Yenko Super Car) i Yenko/SC na karoserii i v interiéru, kde jsou vyšita i na kobercích i opěrkách hlav předních sedadel.

Do podoby Yenko/SC Stage II Camaro s výkonem přes 1000 koní má být letos upraveno jen pětadvacet automobilů, aby byla zajištěna jejich dostatečná exkluzivita pro sběratele. Všechny pak má spojovat karoserie kupé a manuální převodovka.

Fotogalerie

  • Yenko/SC Stage II Camaro oživuje legendu šedesátých let: fotka 1
  • Yenko/SC Stage II Camaro oživuje legendu šedesátých let: fotka 2
  • Yenko/SC Stage II Camaro oživuje legendu šedesátých let: fotka 3
  • Yenko/SC Stage II Camaro oživuje legendu šedesátých let: fotka 4
  • Yenko/SC Stage II Camaro oživuje legendu šedesátých let: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Související články

Tato značka na Moje.auto

Nejčtenější

Plakát týdne

Kia Stinger

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 14216 | Zobrazit seznam všech anket