Volume doprava. Poslechněte si nový Aston Martin Valkyrie, je to pecka

Hodnocení
(počet hlasů: 10, průměr: 3,30; procenta:58%, součet:33)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

 • Přidat příspěvek:

O videu

Všichni šéfové automobilek se rádi chlubí, i když občas nemají čím. Ale Andy Palmer z Aston Martinu má k chlubení správný důvod.

Aston Martin Valkyrie není auto, které bude stát před nočními kluby a fotbalovými stadiony. Je to kousek pro bohaté fajnšmekry. Šéf automobilky Andy Palmer nám k tomu dal další důkaz – „tweetnul“ záznam zvuku atmosférického dvanáctiválce o objemu 6,3 litru.

A ten je naprosto božský. Je vidět, že technici ze známé firmy Cosworth odvedli opět skvělou práci, jak mají ve zvyku. Tenhle záznam je krásným náznakem, že tento tisícikoňový válečník s hmotností okolo jedné tuny by mohl být opravdu skvělým autem. Jeho pokročilá aerodynamika je navíc schopná generovat přítlak kolem 1800 kg.

Aston Martin se přitom již dříve pochlubil, že Valkyrie zvládne zajet okruh Silverstone rychleji než monoposty F1. A přitom je možné s ním legálně jet po silnici. Tedy pokud máte dost peněz na jedno ze 150 aut, víc jich v Astonu nevyrobí. Zbylých 25 kusů bude ještě extrémněji upraveno a budou smět jen na okruhy.

Související videa | Všechna videa »
 • Video: Řidička si dělala při řízení selfie. A ne jedno
  1446×
 • Takhle to vypadá, když v jednu chvíli pálí gumy 126 aut
  886×
 • Takhle vypadá jízda rychlostí 420 km/h v Bugatti Chiron
  1461×
 • Jak to vypadá, když vám z továrny přivezou Porsche 911 GT2 RS? Tenhle balíček byste si přáli i vy
  2897×

Související články