Volkswagen Arteon v podání ABT Sportsline GmbH je rychlé umělecké dílo

Volkswagen Arteon v podání ABT Sportsline GmbH je rychlé umělecké dílo: titulní fotka Tradiční úpravce vozů značky Volkswagen se zaměřil na nejvýkonnější verzi její letošní novinky. Výsledkem je pořádná porce výkonu i točivého výkonu navíc.

ABT Sporstline GmbH je tradičním ladičem automobilů značek Volkswagen, Audi, Seat a Škoda. V loňském roce tato firma oslavila již 120 let své existence, i když nejprve fungovala jako kovárna a až od padesátých let se začíná věnovat automobilům a závodění s nimi.

Vozům značky Volkswagen se pak úpravce se sídlem v německém Kemptenu na Johann-Abt-Straße 2 věnuje od konce sedmdesátých let a mezi čerstvé novinky v jeho nabídce patří ladění přeplňovaného benzinového dvoulitru pod kapotou modelu Arteon.

Motor 2.0 TSI v sériovém provedení nabízí nejvyšší výkon 280 koní (206 kW) a točivý moment 350 N.m. Specialisté od ABT Sportsline GmbH pro něj mají připravenu svou řídicí jednotku AEC (ABT Engine Control), s níž se může pochlubit nejvyšším výkonem 336 koní (247 kW) a točivým momentem 420 N.m.

ABT Sportsline GmbH neuvádí, jak se navýšení výkonu a točivého momentu projevuje v dynamických schopnostech modelu Arteon, ale dodává, že pro zajištění sportovnějších jízdních vlastností má připraveny nové pružiny, snižující světlou výšku vozu a 19palcová kola ABT Sport ER-C, která obouvají pneumatiky o rozměrech 245/40 R19. Vedle těchto kol je pak v nabídce ještě široká řada dalších a to až do průměru 21 palců.

Fotogalerie

  • Volkswagen Arteon v podání ABT Sportsline GmbH je rychlé umělecké dílo: fotka 1
  • Volkswagen Arteon v podání ABT Sportsline GmbH je rychlé umělecké dílo: fotka 2
  • Volkswagen Arteon v podání ABT Sportsline GmbH je rychlé umělecké dílo: fotka 3
  • Volkswagen Arteon v podání ABT Sportsline GmbH je rychlé umělecké dílo: fotka 4
  • Volkswagen Arteon v podání ABT Sportsline GmbH je rychlé umělecké dílo: fotka 5
  • Volkswagen Arteon v podání ABT Sportsline GmbH je rychlé umělecké dílo: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

Kia Stinger

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 13905 | Zobrazit seznam všech anket