Video: Dodge Challenger Hellcat jede rychlostí 274,56 km/h. Na ledu!

Hodnocení
(počet hlasů: 91, průměr: 2,97; procenta:49%, součet:270)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

 • Přidat příspěvek:

O videu

Výkon 527 kW pouze na zedních kolech není snadné zvládnout na suché vozovce, natož na sněhu. Přesto se ale našel člověk, který se nebál zarazit plyn až do podlahy.

Jistě budete souhlasit s tvrzením, že je Dodge Challenger Hellcat jedním z nejšílenějších aut dnešní doby. Pod kapotou má vidlicový osmiválec Hemi Hellcat OHC o objemu 6,2 litru, ze kterého se díky kompresoru podařilo dostat 527 kW a 881 N.m, což je vzhledem k pohonu pouze zadních kol skutečně obrovská nálož. Osobně jsem ještě neměl tu čest jej řídit, kdykoliv jsem se ale bavil s někým, komu se tak poštěstilo, minimálně jednou vždycky zazněla slova jako peklo, šílenost, brutal a tak podobně.

Rozjet se s Hellcatem naplno, aniž by se od zadních kol nezačala v mžiku valit oblaka bílého dýmu, rozhodně nebude lehké, a co teprve, když asfalt vyměníte za sníh a led. V přiloženém videu se za volant vozu speciálními pneumatikami s hroty posadil Alx Danielsson, šampion série Formule Renault 3.5 z roku 2006, který se pokusil trhnout rychlostní rekord na ledové dráze ve švédském městě

Související videa | Všechna videa »
 • Zakázaná reklama: To je Real Deal s Toyotou GT86
  2207×
 • Stará vs. nová škola, aneb který Dodge Challenger vyhraje?
  2775×
 • Video: Nelegální driftování v japonských ulicích
  6860×
 • Video: Na trati v Goodwoodu se sešlo hned 9 McLarenů F1!
  5050×

Související články


Navigace:


Přihlášení - Registrace »