V nových Mercedes si možná zahrajete závody na motokárách. Automobilka ukázala, jak by to mohlo fungovat

Hodnocení
(počet hlasů: 9, průměr: 2,33; procenta:33%, součet:21)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

 • Přidat příspěvek:

O videu

Máte rádi videohry a nejraději byste je hráli pořád? Tak asi právě vy jste cílovka pro novou vychytávku Mercedesu.

Možná znáte hru Mario Kart, obrovský hit Nintenda z devadesátých let. Známý instalatér se v ní prohání po trati na motokáře –ve své době se jednalo o jednu z nejúspěšnějších závodních her.

Teď se ale ukázalo, že nemusíte mít jen herní konzoli, abyste zkusili vyhrát animovaný motokárový závod. Podobnou hru totiž obdržel i infotainment nového Mercedesu CLA. Automobilka funkci prezentovala na konci února v Barceloně na Mobile World Congress v rámci představení svého nového infotainmentu MBUX (Mercedes-Benz User Expirience) s mnoha funkcemi. A právě návštěvníci si mohli tuhle fousatou závodní pecku zahrát přímo na středovém displeji auta.

Abychom byli přesní, jde o hru SuperTuxKart, tedy open-source verzi slavné hry. Tato varianta je totiž schopná fungovat na různých platformách (Linux, Windows, Android i MacOS), včetně té v automobilech Mercedes-Benz. S hrou si ale vývojáři vyhráli důkladně. Že řídíte skutečným volantem auta a plyn a brzdu ovládáte pedály, to asi čekáte. Ovšem z výdechů topení na vás proudí vzduch a čím rychleji jedete, tím více vzduchu na vás fouká. Vnitřní ambientní osvětlení navíc na startu svítí červeně a poté zeleně, jako na semaforu. A pokud ve hře nabouráte, utáhne se vám bezpečnostní pás.

Hra v infotainmentu pochopitelně není standardně, ale jde jen o ukázku, co nový systém Mercedesu dokáže. Automobilka ale uvažuje, že by se hry do infotainmentu mohly dostat ve velmi blízké budoucnosti. Ostatně je to vlastně jen způsob, jak konkurovat Tesle, která má na svém obřím displeji klasické hry z Atari.

Související videa | Všechna videa »

Přidat video

 • Chlapík snil o autě s vlastním designem. A tak si jedno postavil, zabralo mu to 10 let
  2351×
 • Video: Jaguar ukazuje, jak má vypadat správná pozice za volantem
  1539×
 • Video: Dva kluci dokázali za chvíli zničit 37 aut u prodejce Toyot. Škoda jde do milionů
  766×
 • Řidič na Mělnicku natočil muže, který si hrál na policistu. Šoféra chtěl zkasírovat
  5622×

Související články