Tohle je jedno z nejvzácnějších Porsche 911. Vzniklo pro policii

Hodnocení
(počet hlasů: 13, průměr: 3,46; procenta:62%, součet:45)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

 • Přidat příspěvek:

O videu

Ano, opravdu, Porsche vyrábělo slavnou 911 i pro potřeby policie - vy sami si možná vybavujete zelenobílou 996 z Kobry 11. Jenže na té nebylo nic výjimečného. Mnohem vzácnější je Targa pro belgickou policii.

V sedmdesátých letech si dopravní policie v Belgii objednala 20 automobilů Porsche 911 v provedení Targa. Ministerstvo požadavek policie na otevřené sporťáky opravdu schválilo. A tak se ve Stuttgartu pustili do práce.

Jelikož jich vzniklo tak málo a pochopitelně se do dnešních dnů nedochovaly všechny kusy, jde o jedno z nejvzácnějších Porsche na světě. Jedno přeživší je hlavním aktérem posledního videa webu Petrolicious.

Jde o model 911 Targa s motorem o objemu 2,7 litru s mechanickým vstřikováním paliva z roku 1974. Zůstala na něm i veškerá výbava včetně digitální signalizace STOP, sirény vzadu a modrého majáčku uchyceného přímo na ikonickém střešním oblouku. Do roku 1983 se jednalo o nejrychlejší policejní auto na světě. Dnes patří jistému Arimu Epsteinovi, kterému trvalo řadu let jeden exemplář najít. A pak ho ještě nechal zrenovovat.

Související videa | Všechna videa »
 • Dubajská policie má další jedinečné auto. Je to prý nejpokročilejší policejní vůz planety
  4895×
 • Starý sovětský náklaďák vyzval ke sprintu Porsche Cayman. Čekáte jasného vítěze?
  989×
 • Takhle to vypadá, když při 300 km/h bouchne pneumatika
  8441×
 • Video: Porsche Cayman GT4 prolétlo Nürburgring v čase 7:42
  1762×

Související články


Navigace:


Přihlášení - Registrace »