Tohle Audi R8 pojišťovna odepsala jako totálku. Majitele oprava vyšla na 11 tisíc

Hodnocení
(počet hlasů: 21, průměr: 2,43; procenta:36%, součet:51)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

 • Přidat příspěvek:

O videu

V případě exotických, exkluzivních a supersportovních aut může stačit zdánlivě drobné poškození, aby pojišťovna vůz odepsala jako totálku. Podobně dopadlo i tohle americké Audi R8.

U supersportu s V8 a manuální převodovkou kdysi došlo k prasknutí přední částí rámu. Pojišťovna usoudila, že by oprava byla drahá (podle propočtů by údajně vyšla na v přepočtu 670 tisíc korun) a auto tedy raději odepsala. V takovém stavu se pak nebohá R8 objevila na prodej.

Koupil ji YouTuber a nadšenec do aut Samcrac. Kolik za Audi utratil, neprozradil, naznačil jen, že šlo o méně než polovinu běžné sumy. V USA se ceny za podobné „er-osmy“ pohybují okolo 80 tisíc dolarů, což je 1,8 milionu korun.

Rychle po pořízení vozu se Samcrac pustil do práce. A v posledním videu ukazuje, jak se mu povedlo prasklý rám spravit. Oprava přitom zahrnovala především intenzivní práci se svářečkou. Samcrac současně zpevnil i druhou stranu rámu – preventivně.

Náklady na tuto opravu pak nový majitel vyčíslil na nějakých 500 dolarů, tedy nějakých 11.300 korun. Tím to ale samozřejmě nekončí, ještě ho čeká výměna poškozeného čelního skla a předních adaptivních tlumičů. I tak Samcrac věří, že bude vlastnit nejlevnější Audi R8 na světě.

My si každopádně pořád nejsme jisti, jestli zvolený způsob opravy rámu je ten pravý. Co si o tom myslíte vy?

Autor: Jan Zajíc

Související videa | Všechna videa »
 • Takhle to vypadá, když ve 170 km/h trefíte na motorce ptáka
  3576×
 • Volume doprava. Poslechněte si nový Aston Martin Valkyrie, je to pecka
  3288×
 • Zakázaná reklama: To je Real Deal s Toyotou GT86
  2322×
 • Video: Dodge Challenger Hellcat jede rychlostí 274,56 km/h. Na ledu!
  6813×

Související články


Navigace:


Přihlášení - Registrace »