Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě

Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: titulní fotka Jeden z nejznámějších severoamerických úpravců značky Ford poprvé oficiálně uvádí na evropský trh svou úpravu modelu Mustang GT s pětilitrovým osmiválcem pod kapotou.

Steeda Autosports se vozům značky Ford věnuje od roku 1988 a v současnosti nabízí vedle doplňků pro modely řady Mustang posledních čtyř generací od roku 1979 do současnosti úpravy i pro Fusion, Focus, Fiestu a pick-upy řad F.

Pro aktuální šestou generaci modelové řady Mustang má tento úpravce vedle jednotlivých komponentů připraveno i několik kompletních proměn, mezi něž patří i Q500 Enforcer Mustang, který je letos uváděn i na evropský trh, resp. nejprve ve Velké Británii.

Základem pro Steeda Q500 Enforcer Mustang je standardní Mustang GT s pětilitrovým vidlicovým osmiválcem, disponujícím nejvyšším výkonem 421 koní (310 kW) a točivým momentem 530 N.m.

Steeda za pomoci nového sání, softwaru řídící jednotky a výfukového systému ladí osmiválec v evropském provedení na nejvyšší výkon 480 koní (353 kW) a točivý moment 658 N.m. Tyto hodnoty mohou mířit na kola zadní nápravy prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky Tremec Magnum XL.

Vedle zvýšení výkonu motoru se úpravce věnuje i zlepšení jízdních vlastností. Podvozek je díky tomu vybaven řadou nových komponentů z vlastního vývoje. Samozřejmostí jsou nové stabilizátory, pružiny i stavitelné tlumiče. Přepracován je i brzdový systém a kontakt s asfaltem mají na starosti 20palcová kola Velgen VMB7 obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4S. Steeda kromě techniky upravuje i vzhled a to za pomoci funkčních aerodynamických prvků na přídi i zádi.

Kompletní proměnu modelu Mustang GT ve Steeda Q500 Enforcer Mustang nabízí jako první v Evropě zastoupení značky Ford Haynes of Maidstone v britském Kentu. Cena úpravy je stanovena na částku 8998 britských liber (zhruba 260.000 Kč), kterou je třeba přičíst k ceně vozu.

Fotogalerie

  • Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: fotka 1
  • Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: fotka 2
  • Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: fotka 3
  • Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: fotka 4
  • Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: fotka 5
  • Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: fotka 6
  • Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: fotka 7
  • Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: fotka 8
  • Steeda uvádí Q500 Enforcer Mustang v Evropě: fotka 9


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Související články

Tato značka na Moje.auto

Nejčtenější

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 15217 | Zobrazit seznam všech anket