Oprava ojetého Rollsu: Tohle jsou teprve ceny za servis!

Oprava ojetého Rollsu:  Tohle jsou teprve ceny za servis!: titulní fotka Nedávno jsme vám ukázali, jak draze vás vyjde servis levného Mercedes-Benzu SL. Jsou ale ještě prémiovější značky s ještě dražšími díly.

Tyler Hoover si koupil ojetý Rolls-Royce Phantom z roku 2005. Nedivíme se mu, dal za něj přijatelných 80 tisíc dolarů (necelých 1,8 milionu korun), což je na britského aristokrata velmi slušná cena. Jenže každá ojetina potřebuje servis a ani Rolls není výjimkou. Bohužel nejnutnější věci vyjdou na 200 tisíc korun a vy sami si umíte spočítat, kolik aut byste za ty peníze mohli mít v garáži.

Některé z problémů auta půjde vyřešit opravdu snadno, například nějaká drobná poškození laku nebo rez na chromovaných dílech. Jenže například pneumatiky se jen tak koupit nedají a pokud seženete alespoň nějaké podobné, musíte kola upravit, nebo alespoň trochu opravit, aby nevypadala tak zuboženě jak na tomto Phantomu. A než se zeptáte, nová sada by vyšla na 4000 dolarů. Levnou záležitostí není ani zadní sklo a navíc v zadních dveřích chybí i originální deštníky. Bez těch přeci nemůžete žít, jenže předchozí majitel je nejspíš prodal zvlášť. Vlastně se mu nedivím, když pár nových stojí 900 dolarů.

Nefungují ani ovladače střešního okna, výměnu potřebují i spínače bočních oken (1300 dolarů za jeden) a CD měnič nenačte ani jeden disk, posilovač řízení trochu prosakuje, takže jeho životnost se také povážlivě krátí. A věřte, že bez něj s Rollsem jezdit nechcete. Z motoru prosakuje i olej, což sice nemusí znamenat nic, ale také to může být začátek vážného problému. A pak je tu odpružení, které je vzduchové a to není nikdy levná záležitost. Aby to nakonec nebylo mnohem víc, než už tak dost děsivých 10 tisíc dolarů.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
RonaldSloge RonaldSloge 12.09.  20:18
Charlesflefs Charlesflefs 07.09.  19:49
Ciz Ciz 07.09.  13:55
Content Spinning Content Spinning 06.09.  14:32
Re: opice a banány bystron 22.08.  19:07
Re: opice a banány eLzyx 22.08.  10:24
Re: opice a banány Mjr_Gagarin 22.08.  08:30
opice a banány Kirovec 13.08.  23:19
Vstoupit do diskuse ›
  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

Kia Stinger

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 14156 | Zobrazit seznam všech anket