Objednal originální náhradní díl, přišel komponent pro Formuli 1

Objednal originální náhradní díl, přišel komponent pro Formuli 1: titulní fotka V současné době přející internetovému obchodu jistě takřka každý z nás někdy zažil, že mu nakonec přišlo něco úplně jiného, než si původně objednal.

Uživatel „breadvan“ z amerického diskusního fóra, sdružujícího majitele BMW M3, ale na omyl, který se mu stal, asi jen tak nezapomene…

Prokluzující spojka dokáže pěkně otrávit život, zvlášť ve voze od kterého očekáváte trochu sportovnější svezení. Dejme tomu v takovém BMW E46 M3. Občasné proklouznutí se ještě dá přehlédnout, ale časem to už není k vydržení a je nutné přistoupit k výměně. Až do tohoto bodu dospěl uživatel s přezdívkou „breadvan“ na americkém diskusním fóru, věnujícím se značce BMW, konkrétně modelům ze série M3.

Zasedl tedy k počítači a prostřednictvím Amazonu objednal originální spojkovou sadu od ZF Sachs. Jaké ale bylo jeho překvapení, když doručenou zásilku otevřel a nalezl něco, co rozhodně nebylo možné vyměnit stylem „díl za díl“. Obratem tedy vytvořil téma na zmiňovaném diskusním fóru, aby se poradil s dalšími uživateli. Společně pak v několika příspěvcích došli k závěru, že jde o komponent pro Formuli 1!

Taková spojka je kompaktnější, konstrukčně složitější (čtyřlamelová) a schopná přenést točivý moment až 900Nm. A samozřejmě není určena pro silniční užití. Německý výrobce sice odmítl sdělit, jaká je cena takové spojky, ale nejčastější odhady hovoří o částkách přesahujících v přepočtu 100 000 Kč.

Vypadá to tedy, že „breadvan“ sice prokluzující spojku zatím nevymění, ale je bohatší o velmi vzácný a také velmi cenný sběratelský artefakt.

Autor: Jindřich Lubenský

Fotogalerie

  • Objednal originální náhradní díl, přišel komponent pro Formuli 1: fotka 1
  • Objednal originální náhradní díl, přišel komponent pro Formuli 1: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Objednal originální náhradní díl, přišel komponent pro Formuli 1 gd 18.05.  12:59
Vstoupit do diskuse ›
  • Přidat příspěvek:

Související články

Tato značka na Moje.auto

Nejčtenější

Plakát týdne

BMW M4 Cabrio

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 12752 | Zobrazit seznam všech anket