Nový sporťák od tvůrce McLarenu F1 bude vážit jen 850 kg. A nabídne 220 koní

Nový sporťák od tvůrce McLarenu F1 bude vážit jen 850 kg. A nabídne 220 koní: titulní fotka Známý konstruktér Gordon Murray, který se proslavil zejména supersportem McLaren F1, pracuje na vlastním sportovním autě. To využije revoluční konstrukční metodu, díky níž bude vůz vážit jen 850 kilogramů.

Že Murray chystá vlastní lehký sporťák, jsme se poprvé dozvěděli už před nějakými deseti měsíci. Nyní se na světlo světa dostaly další informace. Projekt T.43 využije patentovanou architekturu iStream Superlight, tedy platformu kombinující lehké materiály. Základem je trubkový rám z hliníku, na který budou nasazeny panely karoserie z uhlíkových vláken. Samotné šasi na délku nepřekročí 3640 milimetrů, takže se dá očekávat, že i s karoserií auto nebude zrovna velké, mělo by být menší než například dvoumístné Porsche 718 Cayman.

McLaren Speedtail je jméno pro připravované Hyper-GT ve stylu modelu F1

Podle Murrayho jeho řešení zajišťuje 50procentní snížení hmotnosti ve srovnání s klasickými postupy. Architektura je navíc modulární, takže se dá použít i na jiné typy vozů. Metodu iSteam už mimochodem využívá také TVR Griffith.

Několik detailů se objevilo také k pohonné jednotce. Půjde prý o uprostřed umístěný přeplňovaný tříválec o výkonu okolo 220 koní – možná „vypůjčený“ z Fordu Fiesta ST. Samozřejmostí je 6stupňová manuální převodovka.

Kdy se lehounký sporťák T.43 ukáže, zatím není jasné. Snad nebudeme čekat dlouho.

Fotogalerie

  • Nový sporťák od tvůrce McLarenu F1 bude vážit jen 850 kg. A nabídne 220 koní: fotka 1
  • Nový sporťák od tvůrce McLarenu F1 bude vážit jen 850 kg. A nabídne 220 koní: fotka 2
  • Nový sporťák od tvůrce McLarenu F1 bude vážit jen 850 kg. A nabídne 220 koní: fotka 3
  • Nový sporťák od tvůrce McLarenu F1 bude vážit jen 850 kg. A nabídne 220 koní: fotka 4
  • Nový sporťák od tvůrce McLarenu F1 bude vážit jen 850 kg. A nabídne 220 koní: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek: