Nissan Skyline GT-R R33: přebarvovací hračka pro velké kluky

Nissan Skyline GT-R R33: přebarvovací hračka pro velké kluky: titulní fotka Mít auto, které mění barvu, je jistě zajímavé. Změna barvy podle úhlu pohledu je ale nic oproti přeměně dle teploty!

Pamatujete si na modely od HotWheels, které dokázaly změnit barvu, pokud byly vystaveny teplotě pod bodem mrazu? Pěkně schovat do mrazáku a za chvíli byla z fialové zelená. A právě tento stejný princip je teď možné využít i na auta velikosti 1:1, pokud si je necháte přestříkat třeba u britských lakýrníků Auto Kandy.

Ti použili pro demonstraci Nissan Skyline GT-R R33 a pokryli ho zářivou oranžovou barvou. Tedy oranžová to byla v době nástřiku, vlastně přesněji řečeno při teplotě v době nástřiku. Pokud je totiž karoserie ochlazena, tak změní barvu na řekněme ropně černou. Ochlazení v tomto případě neznamená nechat auto zmrazit (tak velký mrazák byste asi doma stejně neměli), ale jak je vidět z videa níže, stačí jej polít studenou vodou.

Pokud by někoho zajímalo, co přesně je to za barvu a jak se vyrábí, tak to je zatím výrobním tajemstvím. V podstatě jde ale pouze o využití termochromismu – vlastnosti jakékoliv látky, kterou je právě změna barvy na teplotě. Ve většině případů je tato změna tak malá, že je okem nezaznamenatelná, avšak na tomto Skylinu to zaznamenatelné je. Zkuste si schválně představit, co se stane po projetí myčkou, nebo při jízdě v dešti či sněžení. Pohledy ostatních řidičů opravdu musí stát zato. $2$


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: zajímavé tibbaR Japan Cars 23.04.2015  01:31
zajímavé Tomáš 09.10.2013  10:55
Vstoupit do diskuse ›
  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 15153 | Zobrazit seznam všech anket