Na prodej je ideální auto na zimu. Spojuje rolbu a luxusní limuzínu

Na prodej je ideální auto na zimu. Spojuje rolbu a luxusní limuzínu: titulní fotka Léto pomalu končí a blíží se čas, kdy budeme muset uklidit naše letní káry. Takže nastává doba pro zamyšlení se nad autem na zimu. Možná bychom pro vás měli jeden tip.

Právě teď je totiž na prodej kříženec limuzíny Cadillac a rolby Bombardier SV250. A za docela dobrou cenu, stroj, který vám bude každý závidět, totiž vyjde jen na nějakých sto tisíc korun. Ale právě v tomhle okamžiku narážíme na jeden problém.

Zimní Cadillac totiž stojí v kanadském Vancouveru, takže budete muset vyřešit minimálně jeho transport.

Dostanete však parádní vozidlo do hor, které projede všemi možnými nástrahami a vy přitom budete v dokonalém pohodlí luxusní limuzíny. Vzhledem k rozměrné karoserii bude vůz jistě i prostorný a praktický.

Vzácný Cadillac Eldorado Brougham od Pinin Fariny jde do dražby za 1,6 milionu korun

Caddy stojící na opásovaném podvozku rolby původně vznikl pro natáčení jistého filmu. Po skončení natáčení se ho ale jeho stvořitel Robert Falck rozhodl od produkce odkoupit.

Základem je žebřinový rám, který posloužil jako spojovací prvek pro podvozek rolby a karoserii limuzíny Cadillac Brougham z roku 1989. Přední část ale Falck ještě doplnil o dvě lyže, které nahrazují přední kola. Ovládány jsou prostřednictvím výrazně upraveného řízení.

O pohyb se stará samozřejmě poctivý osmiválec, s nímž spolupracuje třístupňová automatická převodovka – a nechybí ani redukce. Maximální rychlost činí jen zhruba 24 km/h. V tom ale samozřejmě hlavní přednost téhle bestie nespočívá. Přesvědčte se sami…

Autor: Stanislav Švarc

Fotogalerie

  • Na prodej je ideální auto na zimu. Spojuje rolbu a luxusní limuzínu: fotka 1
  • Na prodej je ideální auto na zimu. Spojuje rolbu a luxusní limuzínu: fotka 2
  • Na prodej je ideální auto na zimu. Spojuje rolbu a luxusní limuzínu: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 15251 | Zobrazit seznam všech anket