Na Filipínách si to odskákala auta. Demolice v přímém přenosu!

Na Filipínách si to odskákala auta. Demolice v přímém přenosu!: titulní fotka Pokud máte auta rádi, asi tohle video vynechte. Na Filipínách sešrotovaly spoustu čtyřkolových krasavců, které bychom si postavili s nadšením do garáže.

Nemám rád, když někdo svaluje vinu za lidi na auta. Třeba Tatry 603 a 613 nemají u nás lidi občas rádi, protože se v nich vozili příslušníci vládnoucí garnitury nesvobodného režimu. Podobná averze je proti černým sovětským Volhám v Polsku nebo Maďarsku kvůli tehdejší tajné policii. Nebo ta podrápaná nebo jinak poškozená auta lidí, kteří se znelíbili okolí. Jak říkal Vincent (J. Travolta) v Pulp Fiction, na cizí auta se prostě nešahá.

To už ale trochu moc odbočuji, nicméně trestat auta za lidské hříchy není hezké. Přesně to se ale stalo na Filipínách. Tam se pomocí několika stavebních strojů zlikvidovaly desítky luxusních a sportovních aut v celkové hodnotě 5,6 milionu dolarů a to na přímé nařízení tamního prezidenta Rodriga Roa Duterte. Na světě tak ubylo například Lamborghini Huracan i Porsche 911, jejich likvidaci sledovali obyvatelé v přímém přenosu. Důvod je prostý, auta patřila tamní narkomafii, s níž chce prezident zatočit. To mu sice schvaluji, ale copak za drogy můžou ta auta? Nebylo by lepší, kdyby je stát vydražil, mohl získat finanční prostředky do státního rozpočtu a ještě by měl někdo jiný na světě radost z parádního auta.

Výroba a pašování drog je v zemi opravdu velký problém, někdy však prezident kráčí „přes mrtvoly“ a to doslova. O život přišlo už 3500 lidí, údajně šlo o dealery, pašeráky i uživatele. Dva tisíce z nich připravila o život přímo policie, zbytek občané, neboť za zabití člověka spojeného s drogovým průmyslem je beztrestnost. Sám Duterte se přirovnává k Hitlerovi, že závislé uživatele vyhladí, i když se později za výrok omluvil.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Nejčtenější

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 15590 | Zobrazit seznam všech anket