MV Agusta F3 800: AMG a MV oslavují

MV Agusta F3 800: AMG a MV oslavují: titulní fotka MV Agusta sice není majetkově propojena s Daimlerem ani jeden celý rok, ale partnerství je třeba připomenout a oslavit. Speciální mašinou, jak jinak?

Slavná MV Agusta, která byla vzkříšena před osmnácti lety, může vzhlížet do budoucnosti s nadějí. Po mnoha veletočích, kdy ji jednu chvíli vlastnil kromě Protonu a BMW dokonce Harley-Davidson, zakotvila v poklidném přístavu německého Daimleru, loni v říjnu koupil 25 procent akcií. Nic proti železu z Milwaukee, ale mohla také dopadnout klidně jako kdysi Aermacchi.

Naštěstí se tak nestalo. Vůbec, přebírání italských motocyklových výrobců německými automobilkami je v poslední době oblíbené, konkurenční Ducati skončila v náruči Audi. Divize Mercedes-AMG se rozhodla oslavit partnerství s Agustou speciálním bikem F3 800. Není určen k prodeji, vznikl jediný a tak to také zůstane. Koupit si jej tedy nemůžeme, což je mimochodem obrovská škoda.

Označení F3 800 jasně napovídá, že v rámu má tříválec objemu 798 cm3 naladěný na 108 kW, tedy 148 koní. Motory s tímto lichým počtem válců už neumí jen Triumph, tady z nich navíc vychází trojice efektních krátkých výfuků. 88 N.m přenáší na zadní letmo uložené kolo řetěz. To mašině stačí v pohodě k maximálce 269 km/h. Chtěli byste snad od osmistovky víc?

Brzdy pocházejí od Bremba, žlutá barva Solar Beam zase z kupé Mercedes-AMG GT S, právě tady hledejme inspiraci pro vznik motorky. Ta je vlastně žlutočerná, kožené sedlo má zase obrácenou barevnou kombinaci, je tmavé a prošité žlutou nití. Včetně bobečku pro spolujezdkyni, ta ale bude řádně trpět. Jenže to se jaksi od sporťáku čeká, že? Zaujme efektní víčko nádrže, žluté jsou i lemy paprskových kol, aby toho nebylo málo. Mašina nese loga obou výrobců. Na firemních fotkách defilují koneckonců stroje společně.

Jen škoda, že se zatím značka nehodlá vrátit do mistrovství světa silničních motocyklů, kde v padesátých, šedesátých a ještě v první polovině 70. let minulého věku sbírala jeden vavřín za druhým. Tovární tým MV Agusta Reparto Corse působí pouze ve světových šampionátech supersportů a superbiků, vývoj speciálu pro MotoGP by byl příliš drahou záležitostí a manufaktura, která si za stroje nechá pořádně zaplatit, vlastně ani jinou reklamu nepotřebuje.

Fotogalerie

  • MV Agusta F3 800: AMG a MV oslavují: fotka 1
  • MV Agusta F3 800: AMG a MV oslavují: fotka 2
  • MV Agusta F3 800: AMG a MV oslavují: fotka 3
  • MV Agusta F3 800: AMG a MV oslavují: fotka 4
  • MV Agusta F3 800: AMG a MV oslavují: fotka 5
  • MV Agusta F3 800: AMG a MV oslavují: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.