McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě

McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě: titulní fotka Model 650S Sprint je okruhovým speciálem, který podobně jako Zonda R do závodů nesmí. Auto se inspirovalo závodním 650S GT3.

McLaren v současnosti pracuje na okruhové variantě plug-in hybridního supersportu P1. Ještě předtím však automobilka odhaluje fotky dalšího vozu pro závodní tratě – 650S Sprint. P1 GTR i 650S Sprint budou světu oficiálně představeny na letošní přehlídce exkluzivních aut Pebble Beach Concours d’Elegance.

Úpravy 650S Sprint vycházejí z jeho zaměření. Kabina postrádá nadbytečné prvky, klimatizace ale zůstala pro větší pohodlí posádky, přece jen při honbě za nejrychlejším časem se pilot dost zapotí. Dále uvnitř nechybí ochranná klec pro případ přecenění schopností jezdce nebo odlehčené sedačky s šestibodovými pásy. V základu je 650S Sprint jednomístným speciálem, sedadlo spolujezdce je prvkem volitelné výbavy.

Karoserie auta byla upravena po vzoru závodního speciálu 650S GT3 tak, aby vzrostl přítlak, hlavní novinkou je výrazný přítlačný spoiler na zádi, který je však dodáván za příplatek. Díky přepracovaným chladicím otvorům do motorového prostoru proudí více vzduchu. Podvozek je nastaven pro použití na závodních tratích, s čímž odvisí snížená světlá výška. O účinné zastavení se stará závodní brzdový systém.

Motor byl zachován ze sériového modelu 650S, v útrobách verze Sprint tak pracuje prověřený 3,8litrový osmiválec twin-turbo o výkonu 650 koní (478 kW). Sedmistupňová dvouspojková převodovka je nastavena pro použití na okruzích. Během víkendu na trati se bude hodit i větší palivová nádrž, díky které pilot nebude muset tak často do „boxů.“

McLaren 650S Sprint se bude na britském trhu prodávat za 198.000 liber, což podle nynějšího kurzu odpovídá částce 6,9 milionu korun. Výchozí sériové 650S v Británii stojí 195.250 liber (cca 6,8 milionu korun). 650S Sprint bude možné pořídit prostřednictvím oficiálních prodejců vozů McLaren.

Fotogalerie

  • McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě: fotka 1
  • McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě: fotka 2
  • McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě: fotka 3
  • McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě: fotka 4
  • McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě: fotka 5
  • McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě: fotka 6
  • McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě: fotka 7
  • McLaren 650S Sprint: Britský sprinter pro závodní tratě: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 15579 | Zobrazit seznam všech anket