Lotus přijme 100 nových inženýrů a dělníků

Lotus přijme 100 nových inženýrů a dělníků: titulní fotka Lotus posílí v rámci novým vlastníkem schválených investic své vývojové i výrobní oddělení. Cílem je dostat se ze ztráty, aniž by musel vniknout jakýkoli nový model.

Britské automobilka Lotus před časem oficiálně představila svůj nový plán revitalizace. Ten uklidil do šuplíku veškerý vývoj nových modelů a to včetně téměř dokončeného supersportu Esprit, novou vizí je být ziskoví se současnou modelovou nabídkou, u niž se zapracuje na kvalitě a rozšiřovat se bude pouze nabídka jejich variant. Logicky o výkonnější, exkluzivnější a tedy i dražší verze, na kterých se vydělá více peněz.

V souvislosti s tím hethelská automobilka dostala od svého nového vlastníka DRB-Hicom přiklepnutou investici ve výši 100 milionů liber a jak je vidět, posiluje se v oblasti lidských zdrojů. Lotus v blízké době přijme více než stovku nových zaměstnanců, přičemž převažovat budou inženýři – těch bude 45 a navíc je doplní osmnáct absolventů. Naroste ale i množství dělníků – o čtyři desítky, což také není zanedbatelný počet.

Inženýři půjdou přímo do divize Lotus Engineering a jejich cílem bude vývoj zmíněných nových verzí a provedení takových změn, které zajistí zvýšený zájem zákazníků o stávající portfolio. Zajímavé, že mezi nimi nejsou žádní kouzelníci a šamané…


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.