Kupte motor LaFerrari za miliony, láká inzerát s hroznými fotkami

Kupte motor LaFerrari za miliony, láká inzerát s hroznými fotkami: titulní fotka Jedna ze 710 pohonných jednotek modelu Ferrari LaFerrari může být nyní vaše. Inzerát na serveru eBay však doprovází mnoho nezodpovězených otázek.

Italská automobilka postavila celkem 710 exemplářů modelu LaFerrari. Sportovních kupé vznikla rovná pětistovka, variant s odnímatelnou střechou Aperta existuje 210. Srdcem auta je ve všech případech 6,3litrový dvanáctiválec s výkonem 588 kW, přičemž se jedná o první vůz značky s mild hybridní technologií.

A právě pohonná jednotka jednoho takového kousku je nyní na prodej. Vznik motoru se datuje do roku 2017, což napovídá, že jde o agregát z vozu Aperta. Výroba kupé totiž skončila podstatně dříve. Méně pravděpodobná je varianta, že jde o motor z kupé, jež bylo před časem vydraženo. Výtěžek putoval obětem zemětřesení v Itálii.

V inzerátu na serveru eBay stojí, že motor má za sebou pouhých 20 mil (32 kilometrů). Nabízí se otázka, co se stalo s vozem samotným. To už se ale z příspěvku nedozvíme. Víme tak jen to, že zájemce dostane pouze dvanáctiválec, elektromotor ani systém KERS (zvyšující krátce výkon i točivý moment) součástí nabídky nejsou.

Ptáte se, kolik takový motor může stát? Prodávající žádá 335.000 dolarů (v přepočtu 7,1 milionu korun), což je cena slušně vybaveného Portofina. Z inzerátu je patrné, že autor je ochoten o ceně jednat. Času je dost, platnost nabídky vyprší až závěrem tohoto měsíce.

Možná byste čekali, že inzerát s motorem za miliony si zaslouží kvalitní fotografie. S tím si prodávající hlavu nelámal, tři rozmazané snímky připomínají spíše tuzemské kšeftování s náhradními díly za pár korun. Přitom stejný člověk nabízí i další zajímavé motory, kupříkladu osmiválec z Ferrari 458 Speciale za příznivějších 55.000 dolarů (takřka 1,2 milionu korun).

Fotogalerie

  • Kupte motor LaFerrari za miliony, láká inzerát s hroznými fotkami: fotka 1
  • Kupte motor LaFerrari za miliony, láká inzerát s hroznými fotkami: fotka 2
  • Kupte motor LaFerrari za miliony, láká inzerát s hroznými fotkami: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Real Anonymousis 23.01.  00:18
Vstoupit do diskuse ›
  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

BMW M4 Cabrio

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 12450 | Zobrazit seznam všech anket