Koumáci udělali z Renaultu 5 obojživelné auto. Použili krabice od džusu

Hodnocení
(počet hlasů: 12, průměr: 3,08; procenta:52%, součet:37)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

 • Přidat příspěvek:

O videu

Také jste v Top Gearu měli nejradši, když se trojice moderátorů snažila s malým rozpočtem a svépomocí v dílně přestavět ojeté auto na karavan, nebo rovnou na raketoplán? Někomu ale nestačí jen se dívat a chce něco podobného také udělat.

Když se řekne Renault 5, možná začnete vzpomínat na sportovní verze Alpine, GT Turbo a vrcholnou bestii 5 Turbo s obřím bodykitem a motorem uprostřed. Ale mnohem více bylo vyrobeno těch obyčejných pětek, které se pod jménem Le Car vyvážely i do USA.

A právě jednu takovou obyčejnou pětku si ke svému pokusu vybral i jeden mladík z našeho kontinentu a rozhodl se jí přestavět na obojživelník ve stylu „Top Gear challenge“. Jak těžké to může být?

Jeho metoda je ale hodně zvláštní. Rozhodl se totiž, že místo použití vyzkoušených věcí nabalí na auto 500 prázdných krabic od džusu. Auto daroval neznámý dobrodinec a k natáčení se přimotal ještě Master Milo, aby si užil nějakou srandu.

Koumáci nejprve auto zvážili, aby věděli, kolik krabic budou potřebovat. Také celý interiér byl z auta nemilosrdně vykázán. Jednak se tím ušetřilo dalších pár kilo a navíc bylo možné zkontrolovat, zda v autě není skrytá nějaká díra, kudy by dovnitř zatékalo. Pár se jich opravdu našlo – ucpány byly montážní pěnou.

Většina krabic je na přídi, aby vyvážila těžký motor, který v autě zůstal a je stále plně funkční. Do střechy se vyřezala díra, aby se dalo v autě stát jako na kapitánském můstku, když je právě na hladině (a také, aby se případně z potápějícího auta dalo snadno a rychle evakuovat, kdyby se něco zvrtlo).

Pak už zbývalo jen zjistit, zda amatérský ambiciózní projekt bude doopravdy fungovat. Master Milo vzal pár přátel a vydal se s nimi na panenskou plavbu. Hned při prvním ponoru do vody sice upadlo pár krabic, i přesto se ale Renault 5 ukázal být poměrně schopným plavidlem. Dokonce příď byla džusovými plováky opatřena tak dobře, že do motoru ani nenatekla voda. Když se tedy auto chtělo z vody dostat zase na břeh, stačilo jen nastartovat.

Související videa | Všechna videa »

Přidat video

 • Jak to vypadá, když vám z továrny přivezou Porsche 911 GT2 RS? Tenhle balíček byste si přáli i vy
  1008×
 • Tohle video bylo v roce 1990 hit. Jeho autor musel za rychlou jízdu ve Ferrari F40 do vězení
  3290×
 • Tohle je jedno z nejúžasnějších videí, co jsme kdy viděli
  1352×
 • Tohle je prý nejrychlejší předokolka na světě. Má okolo 2000 koní
  937×

Související články


Navigace:


Přihlášení - Registrace »