Kolik stojí servis Aventadoru SV? Jeden vlastník se o to podělil

Hodnocení
(počet hlasů: 37, průměr: 2,08; procenta:27%, součet:77)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: love amerlock 13.01.  12:00
love 4545894618147 13.01.  08:44
Nevidím problém vondry 11.01.  11:54
Banány Dwajt 11.01.  10:49
Vstoupit do diskuse ›
 • Přidat příspěvek:

O videu

Když chcete mít koně, musíte mít i na seno. A když chcete pořádné stádo pod kapotu, tak jeho údržba také není zadarmo. O tom, kolik vlastně ale reálně stojí provoz nějakého podobného auta, si ovšem jen těžko děláme představu.

Naštěstí se s námi britský YouTuber Tom z kanálu TGE TV podělil o svůj první účet ze servisu svého Lamborghini Aventador SV, které stálo přes 10 milionů korun a dnes je sotva 2 roky staré. To muselo putovat už na svou druhou pravidelnou prohlídku v 5.000 kilome­trech, jde ovšem o první větší servis.

I u Lamborghini je čas od času potřeba vyměnit výfuk. To je taková spotřební součástka, jejíž životnost je kratší než auta jako celku. Ovšem cena speciálního výfukového potrubí na verzi SV v přepočtu stojí 114 tisíc korun. Tady ale výměna byla na přání majitele. Prakticky stejně si Lamborghini cení i druhé položky na seznamu, tedy pravidelné údržby.

Při té byly vyměněné provozní kapaliny, filtry a svíčky. Takové zásahy se u výkonného supersportu pochopitelně také provádějí častěji než u obyčejných aut. Díly stály zhruba polovinu sumy, zbytek si u Lamba řekli za práci. Celé nastavení kontrolovalo i přes diagnostiku, aby se chod motoru přizpůsobil novým svíčkám.

Vlastnit supersport opravdu není jen sranda, zvláště finančně. Jak vidíte, i auto v záruce spolkne velkou sumu. Přesto to prý vlastnictví Lamba stojí za každou penny. A tomu rádi věříme.

Navíc příští servis prý opět bude patřit mezi ty menší a levnější, měl by se vejít do 50 tisíc.

Mimochodem u vlastnictví takového auta musíte kromě údržby počítat i s náklady na garážování (Aventador SV zkrátka nemůže stát na ulici) a pojištění.

Související videa | Všechna videa »

Přidat video

 • Rus se důrazně bránil odtahu auta. Jeho Kia to ale odnesla
  175×
 • Top Gear láká na další sezonu, poslední v aktuální sestavě. Podívejte se na upoutávku
  1296×
 • Takhle to vypadá, když v jednu chvíli pálí gumy 126 aut
  617×
 • Tohle video z Nürburgringu ukazuje, jak skvělá hračka je Ariel Atom
  2188×

Související články


Navigace:


Přihlášení - Registrace »