Knedlík pana Beana. Připomeňte si Mini komického hrdiny

Knedlík pana Beana. Připomeňte si Mini komického hrdiny: titulní fotka Mr. Bean, to je fenomenální Rowan Atkinson v nepadnoucím obleku s plyšovým medvídkem a zeleným Mini s černou kapotou. Jaké auto měl ale před ním a které naopak nenáviděl ze všeho nejvíc?

Komediální seriál Mr. Bean je celosvětově velmi populární. A určitě i díky němu má velkou popularitu také malé osobní autíčko Mini. I když všichni jeho majitelé, ani já nejsem výjimkou, vám budou tvrdit, že je víc ovlivnila Loupež po italsku. Bean v podání Rowana Atkinsona ale měl spoustu scén s ikonickým malým autíčkem.

V původním pilotním díle to ale bylo ještě jiné Mini – oranžový exemplář BMC Morris Mini 1000 druhé série z roku 1969. Tohle auto ale mělo nehodu mimo záběr kamery v samém závěru epizody. Už to ale hrdina zamykal na petlici s visacím zámkem, která je pro Beana pověstná. Tak trochu jako nehoda Richarda Hammonda z minulé série pořadu Grand Tour.

Rowan Atkinson prodal svůj McLaren F1 za téměř 300 milionů Kč

Většinu epizod ale Bean absolvuje s jiným autem – autem vyrobeným pod koncernem British Leyland. Opět jde o Mini 1000, tentokrát ale model čtvrté série z roku 1977 v barvě Lemon green. Poznávacím znamením je matná černá kapota. Právě v tomhle autě se dokáže obléci za jízdy, vytlačovat modré tříkolky Reliant Regal nebo jej řídit ze střechy, kde sedí pohodlně usazen v novém ušáku.

Mini bohužel nepřežije epizodu Back to school, kde jej přejede tank, později se ovšem na scéně opět objeví. A stejné Mini si zahraje i ve snímku prázdniny pana Beana, byť nepatří jemu ale cizince, se kterou se seznámí.

Mimochodem, proč Mr. Bean tolik malé dodávky Reliant nenávidí, není jisté. Vždy to ale schytá světle modrý Regal Supervan III z roku 1972. Většinou je vytlačen z míst, kde chce Bean zaparkovat a často i převrácen. Ostatně kvůli tomu nemá Relianty rád ani Jeremy Clarkson. Nenávist Beana je ale hlubší, dokonce odmítne Reliantem jet, i když stopuje a doslova jej vyžene pryč. Řidiče Reliantu není nikdy vidět.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Související články

Tato značka na Moje.auto

Nejčtenější

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 14697 | Zobrazit seznam všech anket