GP USA - v Laguna Seca vyhrál stylem start-cíl Dani Pedrosa

GP USA - v Laguna Seca vyhrál stylem start-cíl Dani Pedrosa: titulní fotka Na americkém okruhu Laguna Seca jezdí jen královská kubatura MotoGP a vzhledem k dosavadnímu vývoji šampionátu vyhrál trochu překvapivě Dani Pedrosa z týmu Repsol Honda. Druhé a třetí místo připadlo týmu Fiat Yamaha v pořadí Rossi a Lorenzo.

Třída MotoGP

Pořadí na startu: 1. Lorenzo, 2. Rossi, 3. Stoner, 4. Pedrosa, 5. Dovizioso, 6. Elias, 7. Edwards, 8. Hayden, 9. Vermeulen, 10. Capirossi.

Po zhasnutí světel šel do čela překvapivě Pedrosa, za něj se pověsil Stoner a Rossi. Lorenzo se z Pole Position propadl až na 6. místo. V úvodních kolech spadl z 15. místa Gabor Talmacsi a o dvě kola později podklouzlo přední kolo Doviziosovi. A aby toho nebylo málo, o pár zatáček později vyzkoušel kačírek i Gibernau. Posledním jezdcem na trati se stal Canepa na 13. místě, takže kdo dojede, bude bodovat.

Na čele závodu se utrhla trojice Pedrosa, Rossi a Stoner a zezadu je stahoval čtvrtý osamocený Lorenzo. Během první poloviny závodu kvůli technickým problémům skončil Capirossi a bohužel byl diskvalifikován Toseland kvůli ulitému startu. První Pedrosa se utrhl a najel na druhého Rossiho postupně náskok více než 3 s.

V průběhu závodu se Lorenzo přehnal přes Stonera a dotáhl se za záda Rossiho. Čtyři kola před cílem se bouřlivý Španěl pokusil předjet italského „Doktora“, ale svůj útok podcenil: byl dlouhý, motorka se mu dost rozvlnila a se ztrátou klesl opět na třetí místo.

GP USA vyhrál stylem start-cíl Dani Pedrosa, druhý prolétl cílem Valentino Rossi a třetí byl Jorge Lorenzo. Rossi si pojistil své vítězství v celkové klasifikaci, před týmovým kolegou Lorenzem má náskok 9 bodů.