Ford Mustang GT4 se poprvé představí evropskému publiku v akci

Ford Mustang GT4 se poprvé představí evropskému publiku v akci: titulní fotka Divize Ford Performance poprvé nasadí Mustang GT4 do závodu na evropské půdě a stane se tak na okruhu Paul Ricard.

Ford Mustang GT4 měl premiéru na loňské listopadové SEMA Show a na severoamerické půdě má na svém kontě již řadu úspěchů, z nichž ty nejdůležitější představují vítězství v Sebringu, Watkins Glen a Road America v závodech série IMSA Continental Tire SportsCar Challenge.

Nyní chce divize Ford Performance vyrazit na úspěšné tažení napříč Evropou. Proto se má Mustang GT4 evropským fanouškům okruhových závodů a především zástupcům týmů, startujících v nejrůznějších sériích závodů GT, představit v akci během finálového závodu FFSA Championnat De France GT4 European Series Southern Cup, pořádaného o víkendu 14. a 15. října letošního roku na okruhu Paul Ricard.

Dave Pericak, ředitel společnosti Ford Performance, k tomu uvedl, že nejlepší způsob, jak zákazníkům ukázat, co auto umí, je vyslat jej na závodní dráhu. Ford Mustang GT4 má při jeho evropském debutu pilotovat Scott Maxwell, který se podílel na jeho vývoji a vítězil s ním v USA.

Ford Mustang GT4 splňuje pravidla třídy, uvedené v jeho názvu a může startovat v řadě závodních sérií pořádaných po celém světě. Karoserie závodního vozu se od sériového provedení modelu Mustang liší řadou aerodynamických prvků od předního spoileru přes kapotu motoru, nástavce prahů až po difuzor pod zádí a přítlačné křídlo.

K pohonu slouží atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 5,2 litru, který je naladěn podle pravidel pro třídu GT4 a spolupracuje se šestistupňovou sekvenční převodovkou Holinger. Podvozek disponuje tlumiči Multimatic s technologií DSSV (Dynamic Suspension Spool Valve), brzdovým systémem Brembo se šestipístkovými třmeny na předních kolech a 18palcovými kovanými disky Forgeline.

Fotogalerie

  • Ford Mustang GT4 se poprvé představí evropskému publiku v akci: fotka 1
  • Ford Mustang GT4 se poprvé představí evropskému publiku v akci: fotka 2
  • Ford Mustang GT4 se poprvé představí evropskému publiku v akci: fotka 3
  • Ford Mustang GT4 se poprvé představí evropskému publiku v akci: fotka 4
  • Ford Mustang GT4 se poprvé představí evropskému publiku v akci: fotka 5
  • Ford Mustang GT4 se poprvé představí evropskému publiku v akci: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
DaryaNaKo DaryaNaKo 20.11.2017  05:28
SnoutiDuh SnoutiDuh 28.10.2017  18:57
kurzové sázení, velmi spolehlivé informace awe 17.10.2017  11:21
Vstoupit do diskuse ›
  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

BMW M4 Cabrio

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 12784 | Zobrazit seznam všech anket