Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem

Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: titulní fotka Po závodech superbiků v Brně se nám podařilo udělat krátký rozhovor s nejúspěšnějším českým závodníkem této třídy, Jakubem Smržem. Jak hodnotí své výsledky z Masarykova okruhu? Kam by jel na dovolenou? Přečtěte si Kubovy odpovědi.

AUTOFUN.cz: Ahoj Kubo, zajímalo by nás, zda máš během závodního víkendu nějakou speciální stravu, kondiční tréninky, masáže a vůbec, jak probíhá tvůj závodní víkend od pátku do neděle?

Jakub Smrž: Co se týče stravy, nejde o nic speciálního, ale během dne, kdy se jezdí, tzn. v pátek, sobotu a neděli, si přes den dám třeba pouze jen těstoviny nebo rýži. A podle potřeby jdu na masáž, ale to záleží na tom, jestli mě něco trápí. Během závodního víkendu je to převážně tak, že vstanu, nasnídám se, pak mám trénink, po něm mluvím se svými techniky, poté mám chvíli volno, které trávím ve svém obytňáku, a později je zase trénink. Takže pořád dokola :-)

AF: Jak je fyzicky náročný závod WSBK? Dá se to k něčemu přirovnat?

JS: Nenapadá mě nic, k čemu by se to dalo přirovnat, a podle mě to ani nejde. Jako každý sport to má svá specifika, navíc velmi záleží na okruhu, na podmínkách a spoustě dalších věcí. Trávím hodně času tréninkem, takže s tím nemám žádný problém. Jediné, co mě často trápí, jsou záda, která mě během závodu bolí.

AF: Jak hodnotíš poslední závody v Brně?

JS: Sice jsem si své výsledky představoval trochu lépe, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem obě dvě jízdy dojel. Brno je trať, kde mi to nikdy moc nešlo, a rozhodně to byl těžký víkend.

AF: Tvoje plány do budoucna (osobní a závodní)?

JS: Osobní plány jsou celkem jednoduché, rodina, poklidný život a tak dále :-). Co se týče závodění, které samozřejmě ovlivňuje i můj osobní život, tak to záleží na mnoha věcech. Jedna z variant je můj stávající tým ve WSBK a pak jsou samozřejmě jiné alternativy, kdyby můj tým Effenbert Liberty Racing dále nepokračoval.

AF: Jak si představuješ svoji ideální dovolenou? Destinace a proč?

JS: Abych řekl pravdu, tak ani nevím, kam bych chtěl. Zřejmě by se mi líbilo někde v Karibiku, ale opravdu jsem nad tím nikdy nepřemýšlel. Byl jsem za svou kariéru skoro všude, ale nikde nebyl čas užít si to.

AF: Tvoje koníčky, hobby? Co děláš ve volném čase?

JS: Rád třeba jezdím na motokrosu nebo supermoto, což je i dobré jako příprava na závody. A zároveň mám rád všechny možné sporty, ale není nic, čemu bych se věnoval tak pravidelně, abych mohl říct, že to je můj koníček. Ve volném čase se převážně věnuju přípravě na závody.

AF: Děkujeme za rozhovor a přejeme ti, Jakube, hodně úspěchů v dalších závodech!

Fotogalerie

  • Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: fotka 1
  • Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: fotka 2
  • Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: fotka 3
  • Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: fotka 4
  • Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: fotka 5
  • Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: fotka 6
  • Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: fotka 7
  • Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: fotka 8
  • Exkluzivní rozhovor s Jakubem Smržem: fotka 9


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 15579 | Zobrazit seznam všech anket