Demoliční derby jako pieta za zemřelého

Demoliční derby jako pieta za zemřelého: titulní fotka Na první pohled se to může zdát jako záběry z filmu nebo nějaké destruktivní počítačové hry. Jde však o reálné záběry z předměstí irského Dublinu.

Povedlo se je zachytit jednomu z místních obyvatel, který se spolu s dalšími rezidenty stal svědkem této podivné kratochvíle.

Tohle nezodpovědné a nebezpečné jednání, při kterém bourala auta jak do sebe navzájem, tak i do okolních parkujících vozů, však mělo svůj důvod. Svým způsobem šlo o pietní akt, kterým chtěla skupina kriminálníků uctít svého padlého druha. Shane Fowler, vůdce jejich gangu, totiž několik dnů předtím tragicky zahynul při nehodě na motocyklu. Drobnou zajímavostí je, že u sebe měl plně nabitou zbraň, což v Irsku není tak úplně legální…

Později byla poblíž místa incidentu nalezena ohořelá torza použitých „demoličních speciálů“. Je tedy pravděpodobné, že zúčastnění kriminálníci nebyli žádnými začátečníky, když za sebou takto precizně zametli stopy. Šlo samozřejmě o kradená vozidla, takže celý incident zdokumentovaný ve videu vyšetřuje policie.

Autor: Jindřich Lubenský


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

Kia Stinger

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 14214 | Zobrazit seznam všech anket