Dechberoucí hřbitov naftových VW

Dechberoucí hřbitov naftových VW: titulní fotka Nezůstanou prý navždy, Volkswagen auta vykoupená kvůli Dieselgate opraví a exportuje mimo USA.

Volkswagen v USA stále skladuje 294.000 naftových aut, které musel vykoupit nazpět. BBC News ale nedávno přinesla nové záběry na parkoviště v kalifornské poušti, kde jsou tato auta uskladněná. Mimochodem na pozadí použila song z filmu Blade Runner, což krásně dokresluje postapokalyptickou náladu, kterou jsem z videa měl.

Volkswagen musel nazpět vykoupit 350 tisíc aut a zaplatit za ně zhruba 7,4 miliardy dolarů. Některá auta již byla sešrotována. Ta ostatní ale může automobilka prodat, pokud opraví závadný software. Zatím ale většina stále stojí na 37 parkovištích, která si Volkswagen pronajal. Až je opraví, budou prodány nejspíše do jiné země. Výkup aut ale ještě stále nebyl ukončen a postižení zákazníci se mohu hlásit až do příštího roku. Přitom ale někteří Američané o tato auta zájem mají, z parkoviště na Pontiac Silverdome v Michiganu totiž bylo 69 vykoupených aut odcizeno. Několik z nich bylo s padělanými papíry prodáno na aukci v Indianě.

Podle Volkswagenu ale není budoucnost naftových aut ještě ztracena, ale ne v USA, spíš v Evropě. Diesel prý zažije renesanci a dokonce v ne až tak vzdálené budoucnosti. Prý až si někdejší uživatelé vzpomenou na výhody, rádi se do naftových aut vrátí. Nyní jsou ale trendem elektromobily a tak nejvíc investic automobilky jde do nich. Ovšem i to je jen renesance, na přelomu 19. a 20. století byly elektromobily populární a měly mezi všemi auty mnohem větší podíl.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
zmar bystron 22.08.2018  19:14
diesel nedohoníš Ada je zase tady 17.07.2018  12:35
Vstoupit do diskuse ›
  • Přidat příspěvek:

Související články

Tato značka na Moje.auto

Nejčtenější

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 15231 | Zobrazit seznam všech anket