BMW M4 od Liberty Walk: Širokánské kupátko

BMW M4 od Liberty Walk: Širokánské kupátko: titulní fotka Obliba widebody kitů neutuchá a Liberty Walk z dalekého Japonska se na ně specializují. Hlavním objektem jejich zájmu jsou překvapivě evropská auta. Třeba BMW M4.

Jako základní školou povinné děcko jsem listoval nemnoha zahraničními katalogy, které se mi dostaly do rukou, většinou půjčenými. Obdivoval jsem všechny ty rozšířené ferrari, mercedesy a bavoráky. Ke konci osmdesátým let podobná móda tak nějak patřila a třeba v Německu jsou dnes dobově upravené kusy překvapivě poměrně dost ceněné, když mají doloženou historii. Nezapomínejme na brýle zrcadlovky a plesnivé džíny. Jenže našinec si mohl nechat zajít chuť.

Dnes už není problém si takový kit objednat i na svoje auto, je-li majitel dost excentrický a prostě se mu taková auta líbí. Jejich móda na rozdíl od oblečení neodezněla. Japonští Liberty Walk mají v zásobě sad dost, kromě značek Ferrari, Lamborghini, ale třeba i amerických neopomínají ani ty evropské. A widebody sady s visačkou LB Performance si lze pořídit rovněž u jiného tunera spolu s dalšími modifikacemi, záleží na tom, kolik má kdo peněz.

Pánové daleko na východě si tentokrát vyhráli s kupátkem M4 série F82 od BMW. Technika se nezměnila, pořád je pod kapotou řadový třílitrový šestiválec se dvěma turby, který dává v sérii 317 kW (431 k), případně s balíčkem Competition vyšších 331 kW (450 koní). Ale ten dostanete přímo z továrny. LB šlo hlavně o brutální vzhled, maximálně si u nich lze objednat nastavitelné vzduchové odpružení AirRex.

Bílý dvoudveřák se standardní karbonovou střechou ve finále připomíná spíše závodní auto. Zadní blatníky se natáhly opravdu extrémně, stejně jako křídlo na víku kufru. Přibyly i nástavce nárazníků a zadní difuzor. Ale ani čumák nezůstal neupraven, i když respektuje původní vzhled a na takřka všech dodatečných dílech je viditelné jejich upevnění. Také to patří k věci… Přední lízátko dotváří příslušný styl, ale jistě tam není jen na okrasu. Vyboulená kapota pak připomíná americké muscle cars. Se šípovitým designem zrcátek to možná trochu přepískli. No, proti gustu…

Jednotlivé díly lze koupit samozřejmě zvlášť, ale i jako kompletní balíček. Buď laminátový za v přepočtu 207 tisíc korun, nebo karbonový, který přijde na 243 tisíc korun.

Fotogalerie

  • BMW M4 od Liberty Walk: Širokánské kupátko: fotka 1
  • BMW M4 od Liberty Walk: Širokánské kupátko: fotka 2
  • BMW M4 od Liberty Walk: Širokánské kupátko: fotka 3
  • BMW M4 od Liberty Walk: Širokánské kupátko: fotka 4
  • BMW M4 od Liberty Walk: Širokánské kupátko: fotka 5
  • BMW M4 od Liberty Walk: Širokánské kupátko: fotka 6
  • BMW M4 od Liberty Walk: Širokánské kupátko: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
WilliamCal WilliamCal 05.01.2017  12:46
Vstoupit do diskuse ›
  • Přidat příspěvek:

Související články

Tato značka na Moje.auto

Nejčtenější

Plakát týdne

BMW M4 Cabrio

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 12604 | Zobrazit seznam všech anket