Alfa Romeo 4C Nemesis by Pogea Racing míří mezi supersporty

Alfa Romeo 4C Nemesis by Pogea Racing míří mezi supersporty: titulní fotka Alfa Romeo 4C se po čase opět dočkala úprav od německé tuningové firmy Pogea Racing a výsledkem je stroj, který má dvakrát vyšší výkon než standardní provedení.

Společnost Pogea Racing, sídlící v německém Friedsrichshafenu, na sebe nedávno upozornila svou úpravou Ferrari 488 GTB, ale se svou nejnovější kreací se vrací ke své oblíbené značce Alfa Romeo a jejímu modelu 4C, který dříve proměňovala ve svůj Centurion.

Nová úprava 4C od Pogea Racing se jmenuje Nemesis a nastupuje se skutečně extrémními výkony. Přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,75 l, který ve své sériové podobě disponuje výkonem 240 koní (177 kW) a točivým momentem 350 N.m je totiž kompletně přepracován a výsledkem je pohonná jednotka o objemu 1,95 l s nejvyšším výkonem 480 koní (353 kW) a točivým momentem 535 N.m. Tyto hodnoty míří na kola zadní nápravy prostřednictvím upravené šestistupňové převodovky TCT.

Na ladění pohonné jednotky s převodovky navazují u Pogea Racing úpravami podvozku. Ten se dočkal sady nových komponentů odpružení, snižujících světlou výšku vozu. Kontakt s asfaltem pak zajišťují lehké 18palcové disky vpředu a 19palcové disky vzadu.

Alfa Romeo 4C Nemesis se od výchozího sériového provedení odlišuje i díky úpravám vzhledu. Příď zdobí nový přední nárazník, který se může pochlubit agresivnějšími liniemi a především schopností zvýšit aerodynamický přítlak na přední kola.

Další nové díly karoserie představují kryty prahů, kapota motoru a zadní nárazník s difuzorem. Nepřehlédnutelný je pak rozměrný spoiler na zádi, který má při vysokých rychlostech zvyšovat aerodynamický přítlak na zadní kola. K výrobě všech nových karosářských dílů je použito uhlíkových vláken.

Alfa Romeo 4C Nemesis má zvládnout sprint z 0 na 100 km/h za 3,6 s a dosahovat maximální rychlosti 308 km/h, zatímco sériová 4C zrychlí za 4,5 s a zvládne 258 km/h. Zájemci o tuto střelu si musí pospíšit, protože Poega Racing údajně plánuje upravit do této podoby pouze pět vozů.

Fotogalerie

  • Alfa Romeo 4C Nemesis by Pogea Racing míří mezi supersporty: fotka 1
  • Alfa Romeo 4C Nemesis by Pogea Racing míří mezi supersporty: fotka 2
  • Alfa Romeo 4C Nemesis by Pogea Racing míří mezi supersporty: fotka 3
  • Alfa Romeo 4C Nemesis by Pogea Racing míří mezi supersporty: fotka 4
  • Alfa Romeo 4C Nemesis by Pogea Racing míří mezi supersporty: fotka 5
  • Alfa Romeo 4C Nemesis by Pogea Racing míří mezi supersporty: fotka 6
  • Alfa Romeo 4C Nemesis by Pogea Racing míří mezi supersporty: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
AlenaAcade AlenaAcade 10.05.2018  11:06
... "neregistrovaný" 04.05.2018  23:23
Vstoupit do diskuse ›
  • Přidat příspěvek:

Související články

Nejčtenější

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 15160 | Zobrazit seznam všech anket