Abt SQ5: Ladič z Kemptenu zkracuje čekání na RS bez falešných výfuků

Abt SQ5: Ladič z Kemptenu zkracuje čekání na RS bez falešných výfuků: titulní fotka Audi chystá na příští rok konečně nejostřejší verzi SUV Q5. Pro ty, kteří se jí nemohou dočkat, připravil sadu modifikací jemnější SQ5 známý ladič Abt.

První generace Audi Q5 se verze RS nedočkala, zůstala pouze u eska. Nástupce o ni ochuzen pravděpodobně nebude, ale divize Audi Sport ji uvede nejdříve až příští rok. Současná SQ5 však nemohla uniknout pozornosti známému ladiči vozů koncernu Volkswagen, firmě Abt Sportsline z Kemptenu. Představovat závodnickou rodinu Abtů i její tunerskou odnož by bylo nošením dříví do lesa. Co ale navíc nabídne jejich verze aktuálně nejvýkonnější specifikace druhého největšího SUV se čtyřmi kruhy?

Tím nejhlavnějším je výkonová posila. Přeplňovaný benzinový vidlicový šestiválcový třílitr už nemá 260 kW (354 k) a 500 N.m, po masáži dává hezkých 313 kW (425 koní) a o padesátku newtonmetrů více. To už na papíře vypadá docela dobře… Abt použil nedávno stejný motor ve svém kabrioletu na základě Audi S5.

Větší dávku agrese získala také karoserie. V novém předním nárazníku zejí větší chladicí otvory, mřížka chladiče je černá, stejně jako větrací mřížky na předních blatnících za dvacetipalcovými koly vlastní výroby. Přívody vzduchu byly vyrobeny z uhlíkových vláken a tovární SQ5 je nemá. Na prazích přibyly nástavce, auto ale nevypadá nižší jen opticky, kleslo k zemi díky tvrdšímu podvozku. Recept je tedy vlastně pořád stejný. Ale proč měnit něco, co funguje?

Na pátých dveřích najdeme svébytný spoiler a kolem mohutného zadního difuzoru je nainstalována čtveřice kulatých koncovek výfuku. SQ5 z Audi Sportu má plošší a hlavně, dvě z nich jsou dosti kontroverzně falešné, pouze pro vizuální efekt, což u Abtu rozhodně nehrozí…

Fotogalerie

  • Abt SQ5: Ladič z Kemptenu zkracuje čekání na RS bez falešných výfuků: fotka 1
  • Abt SQ5: Ladič z Kemptenu zkracuje čekání na RS bez falešných výfuků: fotka 2
  • Abt SQ5: Ladič z Kemptenu zkracuje čekání na RS bez falešných výfuků: fotka 3
  • Abt SQ5: Ladič z Kemptenu zkracuje čekání na RS bez falešných výfuků: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

  • Přidat příspěvek:

Související články

Tato značka na Moje.auto

Nejčtenější

Plakát týdne

BMW M4 Cabrio

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 12754 | Zobrazit seznam všech anket